Sayın Valimiz Aydın BARUŞ,  26 Ekim 2017 Perşembe günü İlçemizde bir dizi ziyaret ve incelemelerde bulundu. Kıbrıscık İlçesinde Kaymakam Mustafa Köleoğlu, Kıbrıscık Belediye Başkanı Doğan Dağ, daire müdürleri, muhtarlar, İl Genel Meclis üyeleri ve vatandaşlar tarafından karşılanan Vali Baruş, ilk olarak muhtarlar ile bir araya geldi. Muhtarlarımızdan isteklerini sıralayan Vali Baruş, köy ve mahalle muhtarlarımıza söz vererek istek ve şikâyetlerini dinledi. Muhtarlar buluşmasının ardından İlçe halkımızla bir araya gelen Vali Baruş, vatandaşlarımızın istek ve şikâyetlerini dinledi.
            İlçelerde yaptığı her gezide gazilerimizin ve şehitlerimizin ailelerini de ziyaret eden Vali Baruş, İlçemizi ziyaretinde ilk olarak Şırnak’ta askerlik görevini yaparken gazi olan ve 2013 yılında vefat eden Gazi Mehmet Tombak’ın ailesini ziyaret etti. Gazimizin eşi Sevil Tombak ve çocuklarıyla sohbet eden Vali Baruş bir isteklerinin olup olmadığını sordu.
            Vali Baruş ve beraberindeki heyet daha sonra Kıbrıscık’ın Nadas Köyüne giderek burada ikamet eden 1987 yılında Mardin Ömerli’de şehit olan Jandarma Er Süleyman Tombak’ın ailesini ziyaret etti. Şehidimizin babası Ahmet Tombak ve annesi Sultan Tombak’la sohbet eden Vali Baruş, “Sizler şehitlerimizin bize emanetisiniz. Bizlerden bir isteğiniz ve emriniz var mı?” diye sordu.
            Alemdar Köyü’ne giden Vali Baruş, beraberindeki heyet İlçedeki son ziyaretini terör şehidimiz Yıldırım Oflaz’ın ailesine yaptı. Şehidimizin annesi Serap Oflaz ve babası Dilaver Oflaz’la yakından ilgilenerek sohbet eden Vali Baruş, bir dileklerinin olup olmadığını sordu.
                       
İSAY2 Galeri